VI. ROTARY FUTÓFESZTIVÁL - 2016.03.20.
2016-03-22 16:02:00

VI. ROTARY FUTÓFESZTIVÁL

2016. március 20.

Az VI. Rotary Futófesztiválon az idén is közel 6000 fő állt rajthoz, amelyre nemcsak Debrecen és környékéről, hanem az egész országból és az ország határon kívülről, összesen 13 országból Ausztria, Dél-Afrika, Irán, Magyarország, Németország, Olaszország, Románia, Skócia, Spanyolország, Svájc, Szaúd-Arábia, Szlovákia, Turks- és Caicos-szigetek érkeztek futók. A rendezvény két részből állt. Az első a rövidtávú Jótékonysági Rotary Futás, ahol immár hagyományosan 1993 métert teljesítettek a résztvevők. Az 1993 egy fontos évszám a Debreceni Rotary Club életében, mert ebben az évben alakult meg újra.

A rajt előtt Sipos Nóra a G4 Fitness aerobic edzője tartott közös bemelegítést.

A Jótékonysági Futás részt vevőit László Miklós a Debreceni Rotary Club elnöke és Komolay Szabolcs Debrecen Megyei Jogú Város alpolgármestere.

A  Vigadó térről 2016. március 20-án. 9.30-kor. több mint 4500 fő rajtolt el. Nagyon sokan jelmezbe öltöztek (Debreceni Hősök csapata), vagy az azonos csapathoz tartozók, azonos színű pólót viseltek, a Leukémiások csapata már hagyományosan lila lufival futja le a távot az összetartozás jelképeként.

Egyénileg és csapatban indultak a futók. Kortól, nemtől, egészségi állapottól függetlenül mindenki részt vehetett, főleg óvodások, általános iskolások és gimnazisták jelentkeztek. A legnagyobb létszámban résztvevő csapat már hagyományosan egy LIFEPAK félautomata defibrillátort nyer.

Az idén 870 fővel a Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium csapata győzött. A második a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskola lett, a harmadik a Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola – DataExpert. A célban mindenki érmet, almát, kukit és jó reggelt kekszet kapott.

A futófesztivál másik eseménye a hosszútávfutók (maraton, félmaraton, negyedmaraton és maraton 5 fős váltó) versenye.

A hosszútávfutók rajtját is 15 perces közös bemelegítés előzte meg, amelyet Sándor Nikolett a G4 Fitnesz aerobic edzője tartott meg.

Ezen nem csak a futók, hanem a szurkolók is nagy számban részt vettek.

A rajt előtt  Csóka Imre a Magyarországi Rotary Club kormányzója,  és Dr. Barcsa Lajos Debrecen Megyei Jogú Város alpolgármestere mondott köszöntő beszédet.

2016. március 20-án 11.00 órakor a Vigadó térről közel 1300 hosszútávfutó rajtolt el.

A futófesztivál célja, hogy felhívja a figyelmet a mozgás örömére, a sportolás, az egészséges életmód szükségességére, valamint hogy minél többen kezdjenek el sportolni, futni. Ezt az idén is sikerült elérnünk, hiszen a tavalyihoz képest ismét nőtt a létszám. Fontos számunkra, hogy a fogyatékkal élő embereknek lehetőséget adjunk a sportolásra. Számukra a fogyatékosságot igazoló dokumentum, felmutatásával 20 % kedvezményt biztosítunk, de Handbike-os versenyzők (4 fő indult), és 100 %-ban látássérült futók ingyen nevezhetnek.

Handbike-os versenyzők rajtja

A verseny végén a célban, aki teljesítette a távot, egyedi tervezésű érmet vehetett át.

Ez egy igazi családi hétvége volt, hiszen az egész család részt vehetett a mozgásban.

A fesztivál kísérőrendezvényei

K&H Bank, Napló- Russmedia Kft, Apolló Medicál, Biotechusa, Superior kitelepülése. Debrecen Linedance Club bemutatója, Paróczai Bernadett Zumba bemutatója, Valcer Táncstúdió fellépése, GAIA zenekar előadása, Aranykezek Egészségnevelő Egyesület masszázs kezeléseit vehették igénybe a futók.

Debrecen Linedance Club bemutatója

A Derecskei Gyümölcsös kóstoltatót  rendezett, a Tóth Könyvkereskedés naptárvásárt tartott, A. A versenyen 250 szervező dolgozott. Önkéntes, közhasznú tevékenységet végző középiskolás diákok, a debreceni Rotary Club tagjai, a női Inner Wheel Club tagjai, a Rotaract Club Debrecen Főnix fiataljai, és a Magyarországon tartózkodó cserediákok dolgoztak.

Inner Wheel Club tagjai készítik a hot-dogot a futóknak

Díjazottak